ERA-2VRB6801X
Mfr.Part #
ERA-2VRB6801X
Description
RES 6.8K OHM 0.1% 1/10W 0402
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Power Rating :
62.5mW
Product Width :
0.5mm
Width :
0.5 mm
Voltage Rating :
50V
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Packaging :
Cut Tape
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Termination Style :
SMD/SMT
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Qualification :
Resistance :
6.8 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Height :
0.35 mm
Product Length :
1.02mm
Length :
1 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Datasheets
ERA-2VRB6801X
Panasonic ERA-2VRB6801X
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-2V Series, Thin Film, 6.8 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C