ERA-2VRB4701X
Mfr.Part #
ERA-2VRB4701X
Description
RES 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0402
Resistance :
4.7 kOhms
Thin Film
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Height :
0.35 mm
Voltage Rating :
50V
Length :
1 mm
Product Width :
0.5mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Power Rating :
62.5mW
Packaging :
Cut Tape
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product :
Thin Film Resistors High Reliability
Qualification :
- 55 C
Product Length :
1.02mm
Width :
0.5 mm
Datasheets
ERA-2VRB4701X
Panasonic ERA-2VRB4701X
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-2V Series, Thin Film, 4.7 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C