ERA-2VRB3921X
Mfr.Part #
ERA-2VRB3921X
Description
RES 3.92K OHM 0.1% 1/10W 0402
Length :
1 mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power Rating :
63 mW
Height :
0.35 mm
Voltage Rating :
50 V
Resistance :
3.92 kOhms
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Width :
0.5 mm
Datasheets
ERA-2VRB3921X
Panasonic ERA-2VRB3921X
ERA-2V Series, Thin Film, 3.92 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C