ERA-2VRB3901X
Mfr.Part #
ERA-2VRB3901X
Description
RES 3.9K OHM 0.1% 1/10W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Active
Product Width :
0.5mm
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Thin Film Resistors
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Voltage Rating :
50V
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.9 kOhms
Supplier Device Package :
Length :
1 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Product Length :
1.02mm
Power Rating :
62.5mW
Tape and Reel (TR)
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Height :
0.35 mm
Width :
0.5 mm
- 55 C
Qualification :
AEC-Q200
Datasheets
ERA-2VRB3901X
Panasonic ERA-2VRB3901X
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-2V Series, Thin Film, 3.9 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C