ERA-2VRB3301X
Mfr.Part #
ERA-2VRB3301X
Description
RES 3.3K OHM 0.1% 1/10W 0402
Brand :
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Height :
0.35 mm
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Tolerance :
±0.1%
Active
Product Width :
0.5mm
Resistance :
3.3 kOhms
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Composition :
Thin Film
Qualification :
AEC-Q200
Width :
0.5 mm
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Voltage Rating :
50V
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Length :
1 mm
Reel
Product Length :
1.02mm
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
ERA-2VRB3301X
Panasonic ERA-2VRB3301X
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-2V Series, Thin Film, 3.3 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C