ERA-2VPB3741X
Mfr.Part #
ERA-2VPB3741X
Description
RES 3.74K OHM 0.1% 1/10W 0402
Resistance :
3.74 kOhms
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Length :
1 mm
Width :
0.5 mm
Power Rating :
63 mW
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating :
50 V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height :
0.35 mm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Datasheets
ERA-2VPB3741X
Panasonic ERA-2VPB3741X
ERA-2V Series, Thin Film, 3.74 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C