ERA-2VPB3161X
Mfr.Part #
ERA-2VPB3161X
Description
RES 3.16K OHM 0.1% 1/10W 0402
Power Rating :
63 mW
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Width :
0.5 mm
Supplier Device Package :
Voltage Rating :
50 V
Resistance :
3.16 kOhms
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
0.35 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Length :
1 mm
Datasheets
ERA-2VPB3161X
Panasonic ERA-2VPB3161X
ERA-2V Series, Thin Film, 3.16 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C