ERA-2VEB82R5X
Mfr.Part #
ERA-2VEB82R5X
Description
RES 82.5 OHM 0.1% 1/10W 0402
Voltage Rating :
50 V
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Power Rating :
63 mW
RoHS :
Details
Qualification :
Width :
0.5 mm
Resistance :
82.5 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
0.35 mm
Length :
1 mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Datasheets
ERA-2VEB82R5X
Panasonic ERA-2VEB82R5X
ERA-2V Series, Thin Film, 82.5 Ohms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C