ERA-2VEB8250X
Mfr.Part #
ERA-2VEB8250X
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 825 OHM 0.1% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
825 Ohms
Package :
Details
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Brand :
Composition :
Thin Film Resistors
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Voltage Rating :
50 V
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Packaging :
Reel
Series :
ERA-2V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Subcategory :
Resistors
Base Product Number :
ERA-2VEB
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63 mW
Height :
0.35 mm
Length :
1 mm
Width :
0.5 mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Datasheets
ERA-2VEB8250X
Panasonic ERA-2VEB8250X
ERA-2V Series, Thin Film, 825 Ohms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C