ERA-2VEB8201X
Mfr.Part #
ERA-2VEB8201X
Description
RES 8.2K OHM 0.1% 1/10W 0402
Stock
66
In Stock :
66
Tape and Reel (TR)
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Product Width :
0.5mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/K?
Voltage Rating :
50V
Package / Case :
0402
Product Length :
1.02mm
Power (Watts) :
0.063W
Height :
0.35 mm
Series :
ERA-xV
PCB Mount
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Resistance :
8.2kOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance (Ohms) :
8.2kOhm
Qualification :
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.1%
Length :
1 mm
Width :
0.5 mm