ERA-2VEB8200X
Mfr.Part #
ERA-2VEB8200X
Description
RES 820 OHM 0.1% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Brand :
Resistance (Ohms) :
820ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/K?
Thin Film Resistors
Product Width :
0.5mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
62.5mW
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Length :
1.02mm
Voltage Rating :
50V
Qualification :
Power (Watts) :
0.063W
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Series :
ERA-xV
Resistance :
820ohm
Height :
0.35 mm
Length :
1 mm
Width :
0.5 mm