ERA-2VEB7871X
Mfr.Part #
ERA-2VEB7871X
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 7.87K OHM 0.1% 1/10W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Details
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Voltage Rating :
50 V
Series :
ERA-2V
Height :
0.35 mm
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Packaging :
Reel
Number of Terminations :
2
Length :
1 mm
Brand :
Supplier Device Package :
Resistors
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Width :
0.5 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
ERA-2VEB
Power Rating :
63 mW
- 55 C
Ratings :
AEC-Q200
Product Status :
Active
Resistance :
7.87 kOhms
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition :
Thin Film
Datasheets
ERA-2VEB7871X
Panasonic ERA-2VEB7871X
ERA-2V Series, Thin Film, 7.87 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C