ERA-2VEB7320X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-2VEB7320X
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 732 OHM 0.1% 1/10W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Length :
1 mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage Rating :
50 V
Package :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Subcategory :
Resistors
Product :
Thin Film Resistors High Reliability
Tolerance :
±0.1%
Product Type :
Thin Film Resistors
Technology :
Thin Film
Resistance :
732 Ohms
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Series :
ERA-2V
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
RoHS :
Details
Height :
0.35 mm
Product Status :
Active
Base Product Number :
ERA-2VEB
Width :
0.5 mm
Supplier Device Package :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
PCB Mount
Brand :
Power Rating :
63 mW
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Reel
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
ERA-2VEB7320X
Panasonic ERA-2VEB7320X
ERA-2V Series, Thin Film, 732 Ohms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C