ERA-2HRC6981X
Mfr.Part #
ERA-2HRC6981X
Description
RES SMD 6.98K OHM 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
6.98kOhms
2
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HRC6981X
Panasonic ERA-2HRC6981X
ERA-2H Series, Thin Film, 6.98kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C