ERA-2HRC6801X
Mfr.Part #
ERA-2HRC6801X
Description
RES SMD 6.8KOHM 0.25% 1/16W 0402
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
6.8kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thin Film
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRC6801X
Panasonic ERA-2HRC6801X
ERA-2H Series, Thin Film, 6.8kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C