ERA-2HRC6651X
Mfr.Part #
ERA-2HRC6651X
Description
RES SMD 6.65K OHM 1/16W 0402
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
6.65kOhms
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HRC6651X
Panasonic ERA-2HRC6651X
ERA-2H Series, Thin Film, 6.65kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C