ERA-2HRC63R4X
Mfr.Part #
ERA-2HRC63R4X
Description
RES SMD 63.4OHM 0.25% 1/16W 0402
2
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
63.4Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HRC63R4X
Panasonic ERA-2HRC63R4X
ERA-2H Series, Thin Film, 63.4Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C