ERA-2HRC6341X
Mfr.Part #
ERA-2HRC6341X
Description
RES SMD 6.34K OHM 1/16W 0402
Resistance :
6.34kOhms
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRC6341X
Panasonic ERA-2HRC6341X
ERA-2H Series, Thin Film, 6.34kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C