ERA-2HRC6201X
Mfr.Part #
ERA-2HRC6201X
Description
RES SMD 6.2KOHM 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Resistance :
6.2kOhms
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-2HRC6201X
Panasonic ERA-2HRC6201X
ERA-2H Series, Thin Film, 6.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C