ERA-2HRC6041X
Mfr.Part #
ERA-2HRC6041X
Description
RES SMD 6.04K OHM 1/16W 0402
2
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Resistance :
6.04kOhms
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRC6041X
Panasonic ERA-2HRC6041X
ERA-2H Series, Thin Film, 6.04kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C