ERA-2HRC5901X
Mfr.Part #
ERA-2HRC5901X
Description
RES SMD 5.9KOHM 0.25% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
5.9kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
ERA-2HRC5901X
Panasonic ERA-2HRC5901X
ERA-2H Series, Thin Film, 5.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C