ERA-2HRC5101X
Mfr.Part #
ERA-2HRC5101X
Description
RES SMD 5.1KOHM 0.25% 1/16W 0402
Resistance :
5.1kOhms
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HRC5101X
Panasonic ERA-2HRC5101X
ERA-2H Series, Thin Film, 5.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C