ERA-2HRC4641X
Mfr.Part #
ERA-2HRC4641X
Description
RES SMD 4.64K OHM 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
4.64kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRC4641X
Panasonic ERA-2HRC4641X
ERA-2H Series, Thin Film, 4.64kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C