ERA-2HRC4531X
Mfr.Part #
ERA-2HRC4531X
Description
RES SMD 4.53K OHM 1/16W 0402
Resistance :
4.53kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25%
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HRC4531X
Panasonic ERA-2HRC4531X
ERA-2H Series, Thin Film, 4.53kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C