ERA-2HRC3901X
Mfr.Part #
ERA-2HRC3901X
Description
RES SMD 3.9KOHM 0.25% 1/16W 0402
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
3.9kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRC3901X
Panasonic ERA-2HRC3901X
ERA-2H Series, Thin Film, 3.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C