ERA-2HRC3570X
Mfr.Part #
ERA-2HRC3570X
Description
RES SMD 357 OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
25V
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
357Ohms
Datasheets
ERA-2HRC3570X
Panasonic ERA-2HRC3570X
ERA-2H Series, Thin Film, 357Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C