ERA-2HRC3320X
Mfr.Part #
ERA-2HRC3320X
Description
RES SMD 332 OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Series :
ERA-2H
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
332Ohms
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-2HRC3320X
Panasonic ERA-2HRC3320X
ERA-2H Series, Thin Film, 332Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C