ERA-2HRC3091X
Mfr.Part #
ERA-2HRC3091X
Description
RES SMD 3.09K OHM 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
3.09kOhms
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
ERA-2H
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRC3091X
Panasonic ERA-2HRC3091X
ERA-2H Series, Thin Film, 3.09kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C