ERA-2HRC2941X
Mfr.Part #
ERA-2HRC2941X
Description
RES SMD 2.94K OHM 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Resistance :
2.94kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HRC2941X
Panasonic ERA-2HRC2941X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.94kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C