ERA-2HRC2871X
Mfr.Part #
ERA-2HRC2871X
Description
RES SMD 2.87K OHM 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
2.87kOhms
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRC2871X
Panasonic ERA-2HRC2871X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.87kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C