ERA-2HRC2701X
Mfr.Part #
ERA-2HRC2701X
Description
RES SMD 2.7KOHM 0.25% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
2.7kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Supplier Device Package :
2
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HRC2701X
Panasonic ERA-2HRC2701X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C