ERA-2HRC2610X
Mfr.Part #
ERA-2HRC2610X
Description
RES SMD 261 OHM 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
261Ohms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-2HRC2610X
Panasonic ERA-2HRC2610X
ERA-2H Series, Thin Film, 261Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C