ERA-2HRC2320X
Mfr.Part #
ERA-2HRC2320X
Description
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
232Ohms
Datasheets
ERA-2HRC2320X
Panasonic ERA-2HRC2320X
ERA-2H Series, Thin Film, 232Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C