ERA-2HRC2201X
Mfr.Part #
ERA-2HRC2201X
Description
RES SMD 2.2KOHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
2.2kOhms
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
ERA-2H
Supplier Device Package :
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HRC2201X
Panasonic ERA-2HRC2201X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C