ERA-2HRC2002X
Mfr.Part #
ERA-2HRC2002X
Description
RES SMD 20K OHM 0.25% 1/16W 0402
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
20kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-2HRC2002X
Panasonic ERA-2HRC2002X
ERA-2H Series, Thin Film, 20kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C