ERA-2HRC2000X
Mfr.Part #
ERA-2HRC2000X
Description
RES SMD 200 OHM 0.25% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
200Ohms
Datasheets
ERA-2HRC2000X
Panasonic ERA-2HRC2000X
ERA-2H Series, Thin Film, 200Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C