ERA-2HRC1962X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1962X
Description
RES SMD 19.6K OHM 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Resistance :
19.6kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-2HRC1962X
Panasonic ERA-2HRC1962X
ERA-2H Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C