ERA-2HRC1741X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1741X
Description
RES SMD 1.74K OHM 1/16W 0402
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
1.74kOhms
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRC1741X
Panasonic ERA-2HRC1741X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.74kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C