ERA-2HRC1652X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1652X
Description
RES SMD 16.5K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
ERA-2H
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
16.5kOhms
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
2
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HRC1652X
Panasonic ERA-2HRC1652X
ERA-2H Series, Thin Film, 16.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C