ERA-2HRC1622X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1622X
Description
RES SMD 16.2K OHM 1/16W 0402
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
16.2kOhms
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HRC1622X
Panasonic ERA-2HRC1622X
ERA-2H Series, Thin Film, 16.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C