ERA-2HRC1620X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1620X
Description
RES SMD 162 OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
162Ohms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.25%
ERA-2H
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRC1620X
Panasonic ERA-2HRC1620X
ERA-2H Series, Thin Film, 162Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C