ERA-2HRC1582X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1582X
Description
RES SMD 15.8K OHM 1/16W 0402
Thin Film
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
15.8kOhms
Datasheets
ERA-2HRC1582X
Panasonic ERA-2HRC1582X
ERA-2H Series, Thin Film, 15.8kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C