ERA-2HRC1581X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1581X
Description
RES SMD 1.58K OHM 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
63mW
Series :
ERA-2H
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
1.58kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2HRC1581X
Panasonic ERA-2HRC1581X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.58kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C