ERA-2HRC1542X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1542X
Description
RES SMD 15.4K OHM 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
15.4kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HRC1542X
Panasonic ERA-2HRC1542X
ERA-2H Series, Thin Film, 15.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C