ERA-2HRC1541X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1541X
Description
RES SMD 1.54K OHM 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
1.54kOhms
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HRC1541X
Panasonic ERA-2HRC1541X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.54kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C