ERA-2HRC1500X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1500X
Description
RES SMD 150 OHM 0.25% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
150Ohms
Datasheets
ERA-2HRC1500X
Panasonic ERA-2HRC1500X
ERA-2H Series, Thin Film, 150Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C