ERA-2HRC1432X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1432X
Description
RES SMD 14.3K OHM 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
14.3kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Series :
ERA-2H
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HRC1432X
Panasonic ERA-2HRC1432X
ERA-2H Series, Thin Film, 14.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C