ERA-2HRC1372X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1372X
Description
RES SMD 13.7K OHM 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Resistance :
13.7kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HRC1372X
Panasonic ERA-2HRC1372X
ERA-2H Series, Thin Film, 13.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C