ERA-2HRC1371X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1371X
Description
RES SMD 1.37K OHM 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
1.37kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
ERA-2HRC1371X
Panasonic ERA-2HRC1371X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.37kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C