ERA-2HRC1332X
Mfr.Part #
ERA-2HRC1332X
Description
RES SMD 13.3K OHM 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
ERA-2H
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
13.3kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRC1332X
Panasonic ERA-2HRC1332X
ERA-2H Series, Thin Film, 13.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C